O mne

Nórsko nebola nikdy moja vysnívaná krajina, ale napriek tomu si ma dokázala získať. Do Nórska som sa presťahovala keď som mala iba 17 rokov a to v roku 2007. Mamka sa tu vydala a tak sme s bratmi zbalili batohy a presťahovali sa o pár tisíc kilometrov na sever. Nórčinu sme zmákli v priebehu pol roka a mohli sme hneď nastúpiť na strednú a najmladší brat na základnú školu. Nebudem klamať, začiatky boli dosť ťažké, hlavne pre mňa ako teenagera.

Už ako malá som vedela že jazyky sú tým, čomu sa chcem venovať a preto som sa po dokončení strednej školy rozhodla študovať angličtinu. Štúdium angličtiny v Nórsku ma ale nebavilo z toho dôvodu, že sme sa takmer stále rozprávali po nórsky a tak davaj ho posielať žiadosť do Anglicka. Študovala som tri roky v Hatfielde kúsok od Londýna a tak som sa presťahovala do Škótskeho Edinburghu dokončiť si magisterské štúdium. Študovala som Anglickú literatúru a Výučbu Anglického Jazyka so Spanielským jazykom ako môj minor.

4 roky v UK, stále som ale nebola pripravená vrátiť sa do Nórska. Preto som odišla do Berlína, kde som strávila presne rok robením niečoho, čo ma absolútne nebavilo a nenapĺňalo. Po Nemecku som si chcela ešte splniť svoj sen a to žiť aspoň trošku v Španielsku predtým ako sa niekde usadím. Strávila som šesť mesiacov neďaleko Valencie, kde som pracovala ako učiteľka angličtiny na jednom jazykovom tábore. Po tomto dobrodružstve som sa spokojná a zmierená so zimou a tmou vrátila naspäť do Nórska.

Blogovať som chcela už dávno a to formou denníka, ale nejako som sa k tomu nikdy nedokopala. Chcela som si zapisovať moje zážitky počas cestovania, pocity keď mi bolo na nových miestach ťažko alebo len tak opísať ako prebieha deň mimo Slovenska. Ale keďže nikdy nie je neskoro tak s mojím blogom začínam teraz.

Ak sa chcete dozvedieť viac o Nórsku a živote v tejto krajine, určite sledujte tento blog.